Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Середа, 01.04.2020, 21:53                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2014 » Квітень » 22 » Тиждень психології
18:35
Тиждень психології

З метою  розширення знань учнів про науку психологію, особливості роботи шкільного психолога, активізації пізнавальної активності учнів, пропаганди навичок конструктивного спілкування, розвитку вміння висловлювати власну думку та згуртування педагогічного колективу з 14 по 18 квітня 2014 року практичним психологом школи Дем’янець І.А. був проведений тиждень психології.

План проведення тижня психології

Понеділок   - Відкриття тижня.

 • Проведення загальношкільної лінійки.
 • Оформлення куточка психолога:
 • Інформаційне повідомлення для вчителів: «Як зберегти емоційну рівновагу?»
 • Інформаційне повідомлення для батьків:  «Чи правильно ми виховуємо своїх дітей?»

Вівторок  - День кмітливості та спритності.

 • Гра « Слідопит» (учні 2-4 класів).
 • Конкурсна програма «А вам слабо?!» (учні 2-4 класів).

Середа – День спілкування.

 • Розвивальне заняття «Цей цікавий світ психології» (4 класи).
 •  « Чи вміємо ми спілкуватися?» (заняття з елементами тренінгу для вчителів).

Четвер – День зізнання і взаєморозуміння.

 • «Скринька довіри» (листування між учнями школи та психологом).
 • Гра «Юні психологи» (3 класи).

П’ятниця – День підсумків.

 • Акція «Гірлянда добрих справ» (2 класи).
 • Підведення підсумків                                                                             

Учні 2 - 4 класів змагалися за перемогу у грі «Слідопит» та у конкурсі найкмітливіших «А вам слабо?!».

  Школярі з неймовірним азартом досліджували школу: дізнавалися скільки років школі, яка улюблена справа заступника директора, рахували східці, дізнавалися о котрій годині розпочинається робочий день працівників їдальні, рахували кількість учнів у певних класах та ін.. Під час конкурсної програми «А вам слабо!?» діти вчилися працювати колективно, мислити логічно, розв’язуючи логічні задачі та шукаючи відповіді на  «хитрі запитання».

  Переможцями у грі «Слідопит» стали  учні 2 - А класу, 3 –Б класу та 4 – В класу;

ІІ місце дісталося учням 2 – В класу, 3 – А та 3 – В касу, 4 - Б класу; ІІІ місце – 2 - Б клас, 4 - А клас. За результатами конкурсної програми  «А вам слабо!?» найспритнішими та найкмітливішими виявилися учні 2 – В, 3 – В та 4 – А класів; ІІ місце зайняли 2 – Б,  3 – Б, 4 – Б класи; ІІІ місце  - команди 2 – А, 3 – А та 4 – В класів.

  На занятті «Цей цікавий світ психології» учні 4 класів дізналися, що вивчає наука «психологія»,  здійснивши казкову подорож на острів «Психологія»;

відвідавши країну «Хочу все знати» діти детально познайомилися з такими поняттями, як «увага», «уява», «відчуття», «пам’ять», «мислення», «характер». Крім того, під час подорожі, діти дізналися, що таке «агресія», чому виникають непорозуміння та конфліктні ситуації під час спілкування з іншими людьми, отримали поради від шкільного психолога, як стримувати агресивні прояви поведінки та поради, які допоможуть уникнути непорозумінь, а у разі їх виникнення - ефективно розв’язати конфліктну ситуацію. 

 Учні 3-х класів взяли активну участь у проведенні гри  «Юні психологи», під час проведення якої школярі дарували одне одному посмішки, висловлювали побажання на день своїм однокласникам, у формі гри вчилися знаходити вихід із конфліктних ситуацій, спробували себе в ролі психолога,  даючи  одне одному поради у вирішенні спірних питань, проблем. У класах панувала доброзичлива та дружня атмосфера.

 Говорили про добро та  добрі справи, вчилися висловлювати свою думку та розповідати про свої добрі вчинки учні 2-х класів під час проведення акції «Гірлянда  добрих  справ». 

 В четвер в школі працювала «Скринька довіри», учні школи зверталися до психолога з різноманітніми запитаннями, побажаннями, проханням підказати, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

 Найбільш частими були такі запитання: «Як помирити  товаришів?», «Що робити, коли немає настрою?», «Як подружитися з кимось?», «Як стати успішним?» та  ін. Особливо активними під час листування були учні 2 – А класу.  Кожен учень отримав письмову відповідь на своє запитання від шкільного психолога.

  Для педагогічного колективу в рамках проведення тижня психології було сплановане та проведене заняття з елементами тренінгу «Чи вміємо ми спілкуватися?».

 Вчителі мали змогу поділитися своїми очікуваннями від заняття, намагалися проаналізувати за що їх цінують рідні та члени колективу, а також за що можуть критикувати, висловлювали своє розуміння поняття «спілкування». Під час проведення вправи «Місток над прірвою» вчителі зробили висновок, що головними чинниками гармонійного міжособистісного спілкування є взаємодопомога, взаємопідтримка, повага, вміння слухати і чути співрозмовника.

 На завершення заняття педагоги ділилися своїми враженнями від проведеного заняття.

    Протягом всього тижня в школі панувала атмосфера активної творчості, гарного настрою та доброзичливості.

    Переможці та активні учасники проведення тижня психології нагороджені грамотами та подяками.

   Дякуємо вчителям та учням школи за активну участь у проведенні тижня психології. Особлива подяка командирам загонів: Криндач В. (2-А клас), Бордюг Д. (2-Б клас), Чудіновій Н. (2-В клас), Гудзь О. (3 - А клас), Скрипченко О. (3-Б клас), Дерев’янко В. (3-В клас), Джос Я. (4-А клас), Івко А. (4-Б клас), Сініцевій О. (4-В клас) за допомогу психологу в організації заходів.

  Бажаємо міцного здоров’я, успіхів, хорошого настрою та багато хороших друзів!

Практичний психолог   Дем’янець І. А

Переглядів: 799 | Додав: Bunny | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]