Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Середа, 26.02.2020, 17:48                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2012 » Грудень » 17 » Семінар практикум
19:31
Семінар практикум

  В листопаді відповідно до плану роботи нарад при заступникові було заплановано та проведено семінар – практикум на тему:  «Синдром професійного вигорання в працівників освітніх організацій».


   Виступила заступник директора з НВР О.С. Лещенко, яка за допомогою вправ підвела до роботи над даною проблемою. Звернула увагу на гуманну педагогіка, як  систему навчання, за якої високо поціновані не тільки знання, а й порядність до всього, любов і повага до людей. Необхідність ставити виховання на 1 місце довело саме життя. Нелегко навчити дітей ділитися з товаришем, заступатися за слабших, просити пробачення за свої погані вчинки та не повторювати їх, виправляти помилки й не бути руйнівниками, якщо найближчі дитині люди – батьки сповідують теорію «переступити через інших». І дехто з них готові розірвати вчителя на шматки за те, що дитина може вдома запитати  «А чи правильно ви живите, батьки?»

   Життя розсудить дорослих, відкриє істини буття. А поки, що вчителеві потрібно чимало мужності та сил, аби щоденно з усмішкою заходити до класу, обіймати поглядом усіх своїх славних, унікальних «чомучок» і дарувати їм щоденно любов та мудрість. І ви знаєте, що це потрібно робити з любов’ю і без фальші, тому що діти це відчувають.

   Але мало хто з учителів витримує таке «навантаження». Нині виник такий, як «професійне вигорання».

   Підводячи підсумки, можна сказати, що ми рідко користуємося словом «вигорання», а замість нього використовуємо такими словами як – стрес, емоційний розлад, перевтома, криза, уже більше не можу, набридло все.

І зазвичай , учителів легко розпізнати. Вони завжди намагаються зробити більше, ніж мають на те сили. Ми з вами не вміємо відпочивати, хворіти – тому, що як там без нас.

Але, щоб уникнути цього всього ПОТРІБНО:

-          Учитися планувати свій час

-          Визначати й приймати певні обмеження (ставити земні, досяжні завдання)

-          Відпочивати обов’язково

-          Учитися терпіти й прощати

-          Бути позитивною особистістю

-          Уникати нездорової конкуренції


 Якщо у вас зявилися негативні емоції, ви зазнали невдачі, не могли згуртувати клас на уроці, посварилися – ви зразу ж починаєте себе картати, ніби того могло б і не бути, якщо б… Відповідно до даної ситуації у вас виникають негативні емоції – це нормально для психіки людини. Але іноді негативні емоції стають застійними, ось тоді вони позначаються на здоров’ї людини. Людину все дратує, вона стомлюється, розсіюється увага від головного.

Як же ж цьому запобігти?

Потрібну зусиллям волі спрямовувати свої думки в інший об’єкт, перенести свою увагу на щось приємне.

Допоможе:

-          Самоаналіз: усе те, що зроблене, зроблено і з нього винести певний урок.

-          Розповісти про свої неприємності.

-          Зробити собі подарунок.

-          Поспати. Недаром говорять : «Ранок мудріший за вечір».

-          Допомога іншому.

Щоб не дійти до стану «вигорання» у важкі хвилини можна використовувати вправи на самостійне швидке зняття напруження. Це релаксаційні вправи:

-          методика «Вибір кольору»;

-          арт-терапія  - терапія мистецтвом, казко терапія, музикотерапія, танцювально-рухова терапія.

Підсумки 

— Кажуть, що досвід – учитель, який дуже дорого бере за уроки, але ніхто не навчить краще за нього. Справді, ми дорого розплачуємося за помилки, невдачі. А їх не можна уникнути. Тому кожен учитель намага­ється навчити, як менше помилятися, зазнавати менше невдач і робити це не лише в прикладах та завданнях.

«Працю вчителя, — як слушно підкреслював В. Сухомлинський,—ні з чим не можна порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своєї роботи. Сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу. Хлібороб, сіяч через кілька місяців милуються колосками і жменею зерна, вирощеного в полі... А вчителеві треба працювати роки, щоб побачити предмет свого творіння,   буває, минають десятиріччя  ледве-ледве починає позна­чатися те, що ти замислив. Нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя, ні в якому  ділі помилки і невдачі не ведуть до таких наслідків, як у вчительському. Учитель зобов'язаний — перед суспільством, перед   батьками — працювати тільки правильно, тільки добре, кожна крихта твоєї людської краси — це його безсонні    ночі, сивина, неповоротні хвилини його особистого щастя — так, вчителеві часто буває ніколи подумати про    і себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього несамопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя особистого житгя».                                                                                    

Сьогодні добре знайомим явищем у школах с синдроми емоційного та професійного вигорання. Постійна втома, емоційна спустошеність, відчуття відсутності соціальної підтримки, постійні докори учням та їхнім батькам, незадоволення професією— його прояви.     

Можливо, у цьому винне сучасне молоде покоління, можливо ні.

Легенда «Усе у твоїх руках»                   

  Колись давно на півдні Африки жив розумний, але дуже пихатий вождь. Увесь день його складався    із примірювання вишуканого вбрання та розмов із під­даними про свій розум. Так минали дні за днями, роки за роками... Аж ось прокотилася країною чутка, що в пустелі з'явився мудрець. Дуже розлютився вождь: як можна називати якогось старця найрозумнішою людиною у світі! Але нікому свого обурення не виявив, а запросив мудреця до себе...

І ось настав день  зустрічі. Зібралось усе плем'я, щоб послухати найрозумніших людей у світі. Вождь сидів на високому троні й тримав у руках за спиною метелика. До нього підійшов невеличкий худорлявий чоловік, привітався й сказав, що готовий відповісти  на, будь-яке запитання. І тоді, недобре посміхаючись, вождь сказав; «Скажи-но мені, що я тримаю в руках: живе чи мертве?»

Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «Усе в твоїх руках!" 

 Переглядів: 540 | Додав: Bunny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]