Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS П`ятниця, 28.02.2020, 09:04                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2015 » Жовтень » 20 » Робота над проектом «Омріяна мандрівка просторами Всесвіту»
11:06
Робота над проектом «Омріяна мандрівка просторами Всесвіту»

У жовтні учні 4-А класу (кл. керівник Вуйко А.С.) на уроках природознавства вивчали тему «Всесвіт і сонячна система». Навчальний предмет «Природознавство» викликає в четвертокласників неабиякий інтерес, а космічна тема – особливо. Тому учні  4-А класу  із задоволенням включилися в роботу над навчальним проектом «Омріяна мандрівка просторами Всесвіту». Антоніна Сергіївна оголосила тему проекту, кожен учень обрав собі напрямок, за яким би хотів працювати. Школярі об’єднались в групи  за напрямками роботи: добирали цікавий матеріал про таємниці Всесвіту; про сучасні уявлення про Всесвіт; готували розповідь про Галактики; писали фантастичну розповідь на тему «Моя мандрівка просторами Всесвіту». Результатом проектної діяльності став підсумковий урок з вищезгаданої теми. На уроці ще більше дізналися про Всесвіт та його таємниці. Дуже зацікавили фантастичні історії, створені  учнями 4-А класу. Фрагменти деяких розповідей:

«Привіт всім! Мене звати Віка. Я живу на унікальній планеті Марс. У школі ми вивчаємо історію заселення людьми нашої планети. Давним-давно на Марсі не могло бути життя, але наша атмосфера поступово змінювалася і, пізніше, на планеті з’являється вода,а це - ознака життя. Далі жителі Землі поступово почали освоювати  нашу планету. Наша планета дуже незвичайна та потребує новітніх технологій для життя на ній. Температура опівдні сягає до +30ºС, а вночі опускається до - 85ºС. Наші вченні винайшли потужні обігрівачі, які працюють на сонячній енергії та природних запасах метану, тому нічні холоди нас не лякають. Наша доба триває 24 години 37 хвилин 22,7 секунди. Рік на Марсі триває 687земних діб. А ще наша планета незвичайна тим, що на ній знаходиться найвища гора в Сонячній систем і- Олімп, її висота 27 кілометрів, і найбільший в Сонячній системі каньйон, який знаходиться в долині Марінер. Небо на Марсі відрізняється від земного – воно жовто-оранжевого кольору. Під час сходу і заходу Сонця небо має червоно-рожевий  колір, а близько біля сонячного диску блакитно-фіолетовий, що абсолютно є протилежним до земного…»  (Криндач  Вікторія ).

«Сьогодні дуже хвилюючий день у моєму житті! Адже сьогодні я відправляюсь у космічну подорож. На космодромі я зустрів свого напарника. Ми одягли скафандри та відправились до ракети.  І ось старт! Ракета виривається у відкритий космос.  Яка прекрасна наша блакитна планета! Подорож тривала довго, коли ми ступили на планету Марс, були вражені її поверхнею червоно-оранжевого кольору та жовто-оранжевим небом, на якому було два «місяці». Це були супутники Марса – Фобос та Деймос. Нас зацікавило те, що Фобос на відміну всіх інших природних супутників сходить на заході, а заходить на сході. Це відбувається тому, що орбітальний період Фобоса коротший, ніж період обертання планети Марс...»(Трудненко Денис).

Як бачите, навіть, для того, щоб написати фантастичну розповідь, потрібно багато знати про космічні тіла. Нам подобаються уроки-проекти. На таких уроках ми дізнаємося багато цікавого, розвиваємо свої творчі здібності, вчимося працювати з довідковим матеріалом, працювати в команді.                                    

                                                    Матеріал підготувала Попок Є., учениця 4-А класу

Переглядів: 5248 | Додав: Bunny | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]