Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS П`ятниця, 28.02.2020, 08:26                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2014 » Листопад » 17 » Звіт про виконану роботу членів гуртка "Юні туристи- краєзнавці"
17:31
Звіт про виконану роботу членів гуртка "Юні туристи- краєзнавці"

Природа – благодатне джерело

виховання людини.

В. О. Сухомлинський

Людина звикла вважати свою планету невичерпним джерелом, яке завжди дасть все необхідне. На протязі довгих років так і було, тому що людина вважала себе господарем землі. Взяти від природи якомога більше – ось головне завдання.

Наш обов’язок – подбати про те, щоб втрати пам’яток природи були не такими згубними. Бо рани природи – це наші рани, докори совісті, пекучий біль. Вслухаймося, як приємно звучать слова «флора» і «фауна». А це ж ще стародавні греки назвали Флорою у своїй міфології богиню квітів та весни, а стародавні римляни нарекли богиню лісів, полів, звірів – Флорою.

Споконвіку далекоглядні й мудрі люди замислювалися про збереження природних багатств, дбали про чистоту річок та озер, про густі ліси і родючі грунти. Однак сучасна людина все частіше забуває про те, кому вона зобов'язана своїм існуванням; все частіше природі доводиться відступати перед технічним прогресом і людською спрагою наживи. Чи вистачить природних запасів нашим дітям, онукам? Відповідь на це питання можемо дати лише ми самі, роблячи кожен день все, щоб зберегти чистоту оточуючого нас світу.

Тож обравши напрям географія рідного краю, члени гуртка « Юні туристи-краєзнавці» протягом вересня-листопада 2014 року активно вивчали і досліджували питання охорони природи в діяльності районної громадської організації « Сокіл».

Мисливство – це найдавніше заняття людини, її перша професія, яка не тільки збереглася в сучасний час, але й отримала новий розвиток і зміст.

Мисливство – це захоплення мільйонів людей, їх активний відпочинок, спорт, можливість близького спілкування з природою.

Мисливство – це історія, традиції, ритуали, витвори літератури та мистецтва, тобто частина культури народу.

Нарешті, мисливство та мисливське господарство (як це не парадоксально!) – це й охорона природи, в основі якої цілеспрямована робота по розведенню і охороні тварин.

Із вище сказаного саме питання про зв'язок мисливства і охорони природи є найбільш цікавим, що заслуговує окремої уваги. «Юні туристи-краєзнавці» намагалась дослідити, де і під яким кутом з’єдналися дві, здавалося б, зовсім протилежні тенденції: охорона тварин і їх добування? Адже полювати – це ж все-таки вбивати диких тварин.

За цей тривалий період ми зустрічалися з керівником товариства, єгерями, мисливцями, почули багато цікавого про роботу товариства:

  • Види трудоучасті членів мисливського товариства;
  • Виготовлення годівниць для диких тварин;
  • Заготівля сіна, деревних віників, жолудів, каштанів, ягід для підгодівлі тварин взимку;
  • Висадка кормових і захисних ремезів;
  • Порятунок тварин і риби під час стихійних лих;
  • Здійснення діагностичного відстрілу тварин (добуваються хворі, підозрілі на захворювання тварини;
  • Виготовлення штучних гнізд для дичини;
  • Випуск диких птахів в угіддя для підтримки її високої чисельності.

Працюючи над визначенням природоохоронних завдань мисливських товариств, ми зробили для себе багато відкриттів. Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її.. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов'язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини

Сподіваємося, що наше дослідження стане у нагоді при роботі з учнями як молодшого шкільного віку, так і для всіх, кого дана тема зацікавить.

Тож хай слова М.Рильського стануть девізом усіх людей:

«Любімо, бережімо природу - вічне джерело нашого життя і творчості. Вона нам у стократ більше віддасть, ніж ми їй можемо дати».

Керівник гуртка Дикопавленко Л.М.

Переглядів: 578 | Додав: Bunny | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]