Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS П`ятниця, 28.02.2020, 08:49                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2014 » Червень » 5 » Поради для батьків майбутніх першокласників
21:43
Поради для батьків майбутніх першокласників

Підготовка до школи - процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через місяць стане "дорослим" школярем, але і для його мами і тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки.

Декілька  практичних порад .

Влаштуйте прогулянку до школи. Обов'язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: походіть по двору і навколо неї.

Дружимо з годинником. Необхідно поставити в кімнаті малюка годинник, навчивши його по ньому розбиратися в часі. Це стане в нагоді в школі, наприклад, щоб знати, скільки хвилин є на виконання завдання. Також важливо, щоб малюк вмів укладатися в терміни. Для цього слід скласти графік його звичайного дня і повісити на видному місці. А коли малюк буде, наприклад, малювати, грати або їсти, можна звернути його увагу на те, скільки йому ще залишилося часу на цю дію за розкладом. Привчайте дитину вчасно лягати спати, дотримуватися розпорядку дня.

Вчимося порядку. Нехай у малюка з'являться всілякі папки, коробочки, файлики, і він навчиться складати туди свої малюнки, фломастери та інші дрібниці. Розвивати цю навичку потрібно заздалегідь.

Формуйте позитивний образ школи. Ні в якому разі не потрібно говорити першокласникові фрази типу «закінчилося дитинство, почалося доросле життя» або «не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає». Так любов до школи в нього точно не виховати.

Не залякуйте оцінками. Казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки заборонено. Тим більше що в 1-му класі їх не ставлять.

З 2012-2013 н.р. учні почали працювати за новим Державним стандартом, а отже за новими програмами і підручниками. Вони несуть у собі інформаційну, розвивальну, мотиваційну та виховну функції. Відповідають інноваційним підходам у методиці, запитам дітей даного віку, їх прагненню до пізнання, спілкування, різноманітної продуктивної діяльності. Книги кольорові, ілюстрації яскраві, персонажі казкові. Шкільна бібліотека має можливість забезпечити учнів підручниками стовідсотково. На сторінках цих навчальних посібників знайшли відображення завдання логічного та творчого характеру. Навчальні задачі передбачають розвиток варіативності міркувань. Схеми і моделі формують наукове підґрунтя до розуміння різних понять та є доступними для засвоєння дітьми даного віку.

Диференційовані завдання «Букваря» забезпечують роботою кожного малюка в залежності від його готовності до навчання. У добукварному періоді пропонуються навіть тексти для дітей, які навчилися читати до школи. Такий підхід дає широкі можливості до застосування різних прийомів і методів розвивального характеру навчальної діяльності.

Що потрібно першокласникові:

 1. Шкільна форма, портфель.
 2. Спортивний костюм, взуття.
 3. Змінне взуття.
 4. Папка для зошитів.
 5. Зошити в косу лінію з допоміжною міжрядковою лінією, зошити в клітинку. (Папір повинен бути якісним, чітко проведені поля)
 6. Ручка кулькова 4 шт. (без зайвих прикрас)
 7. Альбом для малювання.
 8. Гумка, лінійка, косинець, олівець (простий) 2 шт.
 9.  Щоденник (для зв’язку з вчителем)
 10.  Гелеві ручки кольорові.
 11.  Пенал, підстругалка, закладки для книг.
 12. Фарби (українських виробників), пензлик, стаканчик для води, олівці кольорові (якісні, яскраві).
 13. Папка велика для трудового навчання.
 14.  Кольоровий папір (двохсторонній), клей, ножиці.
 15.  Пластилін, дощечка, стека.
 16.  Обгортки для підручників 1 класу та для зошитів.
 17.  Форма для хореографії (для дівчаток трико, для хлопчиків біла футболка і шорти та чешки).
 18.  Конструктор.

 

Переглядів: 349 | Додав: Bunny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]