Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Четвер, 20.02.2020, 03:18                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»
Головна » 2012 » Листопад » 28 » «Маніфест гуманної педагогіки – сходження у майбутнє»
20:46
«Маніфест гуманної педагогіки – сходження у майбутнє»

17-18 листопада в м. Києві в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова  проходили Сьомі Всеукраїнські Читання з гуманної педагогіки «Маніфест гуманної педагогіки – сходження у майбутнє». Читання відбулися за участю керівника Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, видатного педагога –гуманіста – академіка Шалви Олександровича Амонашвілі.


Учасниками читань були представники Решетилівської ЗОШ І ступеня: вчитель початкових класів В.О. Коровіна  та вчитель-дефектолог Л.В. Загоруйко.Традиційно всі учасники читань були об’єднані в лабораторії за напрямами діяльності. Завданням лабораторій було обговорення поняття духовного гуманізму і його застосування в конкретній педагогічній діяльності. Найбільша фундаментальна проблема гуманної педагогіки – самовдосконалення. Як і в чому вчителям удосконалюватися? Як розширювати свою свідомість? Як вести дітей шляхом самовдосконалення?

Всім лабораторіям для обговорення були запропоновані питання: як виховувати дітей, враховуючи, «що в них від початку посіяне насіння майбутньої особистості», як облагороджувати знання, як вчителям учити дітей «мовою серця», в яких формах краси підносити знання дітям, у яких духовно-моральних діалогах сіяти їх в душах дітей. Як виховувати Серце, розвивати віру, самопізнання, розуміння сенсу життя, розширювати горизонти наук у змісті освіти, створювати освітні конкурси на основі принципів гуманної педагогіки, створювати умови на уроках і заняттях для того, щоб діти жили, а не готувалися до життя.

Основна ідея роботи лабораторії початкової школи: «Дітям Світла потрібна педагогіка, яка буде вирощувати в них духовність, благородство, великодушність, розширювати їхнє пізнавальне прагнення, спрямовувати на пошук свого призначення» (Маніфест гуманної педагогіки).

На майстер-класах було представлено досвід практичного втілення ідей Гуманної Педагогіки.

Представлені матеріали нікого не залишили байдужим. Вони надихають на новий підхід на організацію навчального-виховного процесу і виклад навчального матеріалу.

За словами Ш.О. Амонашвілі  «Учитель – це душа, носій Світла», «Гуманна педагогіка – це четвертий вимір педагогічного мислення».

Всеукраїнські Читання дали можливість кожному вчителю доторкнутись до глибин гуманної педагогіки, почерпнути неоціненні знання, перейняти досвід класиків-гуманістів. Це було світле свято духовності, освіченості, толерантності, благородства та любові до ближніх.

Вчитель-дефектолог  - Л.В. Загоруйко

Переглядів: 547 | Додав: Bunny | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]