Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Середа, 26.02.2020, 15:44                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»А головне – добро творить,

Сумлінно вчитись, труд любить! 

Ці рядки з епіграфу до відкритого уроку української мови у 4-А класі, який провела 3 березня Дрозд Н.І. по темі: «Неозначена форма дієслова». Для позитивного емоційного налаштування вчителька звернулася до учнів:

            Хочу побажати вам гарного уроку,

            Щоб було цікаво всім нам працювати,

            Щоб хотіли учні всі відповідати,

            Щоб допомагали вам знання та вміння

            Гарно міркувати.


            «Мозковий штурм» дозволив учням пригадати свої знання з теми «Дієслово», назвати категорії частини мови, яка вивчається. «Каліграфічна хвилинка» була з цікавим завданням. Речення не тільки каліграфічно списували, а й пояснювали його зміст, довели, що дієслова в ньому вжиті в неозначеній формі. Вивчення нового матеріалу проходило з використанням інтерактивних методів та форм: робота в парах – вправа «Віднови прислів’я», робота в групах – вправа «Добери значення фразеологізму», коментоване письмо, щоб правильно визначити у тексті дієслова в неозначеній формі.

            Урок мав велике виховне значення. Матеріалом для виконання вправ Надія Іванівна пропонувала «Десять заповідей В.Сухомлинського, народну творчість, зокрема прислів’я та приказки. Згадали про ювілей – 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, читаючи поетичні рядки Славного Кобзаря з дошки, й працювали над закріпленням вивченого матеріалу.

            Урок дозволив задуматися учням над навчальною проблемою та поглибити свої знання про неозначену форму дієслова, і над  загальнолюдськими цінностями: бажанням робити добро, бути милосердним, працьовитим та вихованим.