Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS П`ятниця, 28.02.2020, 08:45                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»Спортивні секції

Oсоблива увага приділяється в школі  зміцненню фізичного здоров’я молодших школярів. Вирішенню цього завдання і покликані спортивні секції. 

 Фізична культура – невід’ємний елемент загальної культури особистості. Повноцінний розвиток особистості, сформованості її фізичних здібностей, зміцнення здоров’я, гармонії тіла і духу, людини і природи – основа фізичного виховання. Загальновідомо, що значні перевантаження і малорухливий спосіб життя сучасних школярів стали реальною перешкодою для їхнього нормального фізичного розвитку. Вчені встановили, що за період навчання в школі кількість здорових учнів зменшується. Особливо велике занепокоєння викликає погіршення стану здоровя учнів молодших класів.

Отже, залучення дітей до різних форм фізкультурно-оздоровчих, спортивно-рекламних занять у режимі навчального дня сприяє їх активному відпочинку, запобіганню втомі, відновленню фізичних сил, реабілітації та корекції здоров’я. І саме тому, школа працює над реалізацією районної галузевої Програми розвитку національної мережі шкіл сприяння здоров’ю на 2004 – 2014 роки.

Очолюють шкільні спортивні секції  учителі фізичного виховання Дикопавленко Людмила Михайлівна та Мосієнко Павло Олегович.

  Для  реалізації фізично-оздоровчих завдань обладнана на подвірї школи міні-площадка з штучним покриттям для занять з різних видів спорту.

 Футбол у загальноосвітньому навчальному закладі має на меті збереження і зміцнення здоров’я учнів, розвиток рухових здібностей, формування ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя і надає учням змогу створити цілісну уяву про вплив занять футболу на розвиток особистості, формування основних систем організму.

 Головне завдання секції  з міні-футболу полягає у створенні комплексної уяви про наявність інструкцій, про спроби виконання завдань.На заняттях  спортивної секції реалізуються такі завдання:

- конкретизація перед учнями мети і перспектив діяльності на кожному етапі;

- виконання різноманітних засобів, форм і методів проведення навчальних занять;

- дотримання принципу доступності на кожному етапі роботи;

- використання ефекту суперництва;

- створення позитивного тла емоцій, як результату своєї діяльності, команди, так і доброзичливе слово вчителя;

- показ дітям як орієнтира на рівень засвоєння визначеного завдання;

- допомога учням долати труднощі, які зявляються раптово, несподівано;

- моральне виховання – усвідомлення своєї відповідальності за клас, команду.


Фізична культура – складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей з метою гармонійного формування її особистості та розвитку активної життєдіяльності. Спортивні ігри є однією з основних тем для учнів початкової школи, тому заняття з баскетболу спрямовані на реалізацію навчальних, розвивальних, пізнавальних та виховних цілей.

Робота секції „Баскетбол”Основними завданнями якої є:

- розвиток в учнів основних фізичних якостей та рухових здібностей;

- формування життєво-важливих рухових вмінь та навичок;

- набуття елементарних знань в галузі баскетболу;

- формування здорового способу життя;

- виховання інтересу і потреби до занять спортом;

- виховання морально - вольових і психологічних якостей особистості.   

Головною метою роботи секції є виховання в учнів бажання систематично займатися баскетболом, підвищувати свої досягнення в цій галузі, самостійно виконувати найпростіші рухові дії, вправи.