Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Середа, 26.02.2020, 16:43                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»Ростити дітей здоровими зараз,

 щоб не оздоровлювати їх завтра 

Колектив школи розуміє, що найдорожчим скарбом, яким нагороджує людину природа від народження і на довгі роки життя, є здоров’я. Це справді незвичайне багатство, яке необхідно повсякчас збільшувати та надійно берегти. Фундамент здоров’я закладається у дитячому віці, тому найголовнішим призначенням учителів, батьків, усіх хто постійно так чи інакше впливає на дітей є впровадження у свідомість і повсякденний побут школярів важливої ідеї здорового способу життя та діяльності починаючи з першого класу. Колектив закладу вже шостий  рік успішно втілює в систему роботи районну Програму розвитку національної мережі шкіл сприяння здоров’ю на 2004 – 2014 рр. І розробив власну програму. В школі створені всі необхідні умови для успішного виконання завдання збереження та зміцнення здоров’я дітей. Перш за все – це проведення уроків „Основи здоров’я” та” Фізичного виховання”. На уроках педагоги  вчать дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я. Учні засвоюють правила безпечної поведінки вдома, у школі, на вулиці, у громадських місцях, знання щодо особистості гігієни. Особлива увага звертається на запобігання небезпечних захворювань і травм. Діагностика фізичних та психологічних можливостей учнів дає можливість їм пізнати себе, а це, в свою чергу, примушує замислитися над проблемою свого фізичного стану.Учителі школи приділяють велику увагу втіленню оздоровчих режимних моментів в навчально-виховний процес.Кожен  день розпочинається ранковою  зарядкою.

На першому уроці організм у школярів ще не повністю прокинувся, тому для підвищення тонусу організму проводимо вправи для надання бадьорості, доброзичливо настроюючи на плідну роботу.

У школі щодо сприяння здоровю змістовна діяльність проводиться шкільною медичною сестрою – Гонтовою Л. В. На початку навчального року проводиться медичне обстеження учнів, складаються листи здоровя на кожного учня, системою стали моніторингові дослідження стану здоровя учнів. Людмила Володимирівна проводить з учнями бесіди, практичні заняття на медичну тематику,  вона керівник лекторію „Здоров’я дитини – здоров’я нації”.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №856 від 19.06.02р „Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах” в школі організовано безкоштовне гаряче харчування учнів 1 – 4 класів .В раціоні харчування м’ясо, риба, овочі, фрукти, молочні вироби (сир твердий, молоко), різні види круп, мучні вироби. За погодженням з батьками учні школи отримують вітамін  С.

Класні керівники постійно проводять виховні години на теми „Роль здорового способу життя для людини”, ”Значення фізкультури і спорту для здоровя людини” і інші.Контроль за психічним здоровям дітей здійснює психолог школи.

Дбають педагоги школи про здоровя своїх вихованців і в позаурочний час. Щороку в школі проводиться тиждень бігуна, стрибуна.Як підсумок всієї роботи по зміцненню здоровя учнів є проведення Дня здоровя, на районному стадіоні ;Колос”. Це справжнє спортивне свято, як для учнів школи, так і їх батьків, громадськості селища. Учні в цей день змагаються в перетягуванні канату, грають в міні-футбол, піонербол. Для них проводяться естафети, ігри – подорожі, бліц – турніри, конкурси малюнків на асфальті. По закінченню свята вшановуються кращі спортсмени школи, учні отримують грамоти і подарунки