Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Середа, 01.04.2020, 22:16                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»     Друзі!

Помирились сонце з  хмарою,

І тепер танцюють парою.

Ллється дощ, і сонце світить,

Усміхаються їм діти.

Райдуга місток зробила –

Сонце з хмарою здружили.

Хай з них приклад беруть діти,

 Треба діткам всім  дружити.                                                                                   


 

Богушевська Валерія учениця 4-Г класу

Найпрекрасніша країна -

Рідна наша Україна.

Решетилівський наш край

Ти на карті відшукай.

Тут і річка, тут і сад,

Де не глянеш всюди лад.

Є і школи й дитсадок

Найпрекрасніший куток.

Всі в нас люблять рідний край.

То ж його оберігай,

Щоб пташки до нас вертались,

Діти в річці щоб купались.

Посади дерева й квіти,

Щоб було нам краще жити.

Хай усіх нас звеселя

Решетилівська земля!

 

                   Карпенко Регіна, учениця 3-Г класу та її бабуся Надія Микитівна

Бджілка 

По зеленому лужку

Пролітала бджілка,

Назбирала нектару

Повен кошик з гіркой.

Весь день працювала,

Швидко квіти нахиляла,

Час додому вже летіти,

Справу добру ще зробити,

В глечик меду положити,

Любих діток пригостити.

Прогулянка

               Світить добре сонечко. Посміхаються берізки в гаю. Чуєте дзвін? Це джміль запросив бджолу на прогулянку. Задзижчав веселу пісню, а бджілка почала танцювати. Любо та весело стало в гаю. Весела вийшла прогулянка. 

 

Дубина Діана учениця 2 -В класу

                               Врятована бджілка

Одного разу захотілося бджілці напитися води. Вона сіла на водопровідний кран , але не втрималася і впала у відро з водою . Бджола стала дзижчати , кликати на допомогу . Почула це Надійка ,взяла ложку та й витягла бідолаху з відерця . Бджілка вилізла на ложку , обсушила крильця , закружляла у повітрі , дякуючи за допомогу.

                                               Зустріч

Прокидаючись вранці , бджоли та джмелі поспішали летіти до запашних квітів у лузі . Вони раділи зустрічі один одному . Бджоли та джмелі будили своїх подруг стукаючи лапками об пелюстки . А квіти розпускали свої пелюстки ,щоб духмяний аромат приваблював комах . Бджілки збирали з квітів нектар , запилюючи рослини .Радощам не було меж . Потім вони домовлялися про наступну зустріч наступного ранку .


Карабута  Надія учениця 2- В класу

Хто найважливіший

         Із-за лісу повільно і величаво піднімалось яскраве сонечко. Там, куди падали його ніжні теплі промені, все починало оживати від сну. На невеликій, але прегарній поляні, оточеній густими соснами, завирувало життя – трави і квіти, оживлені нічною вологою та життєдайною прохолодою, радо усміхались сонцю, розправляючи свої листочки. Тисячі мурах побігли добувати їжу та матеріал, щоб добудувати свій мурашник. Безліч комашок задзижчали, піднялися зі зручних ліжечок і взялися за свої денні турботи. Кожен робив те, що йому визначила природа. В катафонії звуків і ніби безладі рухів кожна жива істота поляни виконувала свою роботу. Під соснами запанував чіткий, віками визначений щоденний порядок.

         Серед розмаїття жителів поляни однією з перших прокинулася бджілка. Голосно задзижчавши, вона розбудила всіх своїх родичів, з якими жила в дуплі віковічного дуба. Вмившись крапельками роси, почистивши крильця, бджілка разом зі своїми сестричками взяли малесенькі відеречка і полетіли збирати квітковий нектар, щоб потім з нього виготовити мед.

         Літаючи від квітки до квітки, бджілка зіштовхнулася з великим пухнастим джмелем. Той нахабно закричав, щоб та не крутилася під лапками і не заважала йому літати по поляні. Слово за слово і розгорілась суперечка. Бджілка і джміль стали доводити один одному, хто з них важливіший і хто більше трудиться.

         Бджілка розповіла, що вся її сім’я вміє робити надзвичайно цінні речі: дуже смачний і корисний мед, віск, прополіс, маточне молочко, яд, пергу. Люди мед вживають у їжу, а все інше використовують для лікування різних хвороб. Бджілка підкреслила, що її сім’ї люди селять у себе вдома в садах або за селом, на пасіці, що вже століттями люди займаються бджолярством і створили про це цілу науку.

         Джмелик ледь знітився, почувши так багато інформації, але потім, гордовито випрямившись і взявшись крильцями в боки, повідомив, що джмелі теж дуже потрібні для довкілля, що на них природа поклала дуже важливі функції. Адже джмелі – найкращі опилювачі рослин. А деякі квіти, наприклад, конюшину, можуть запилити лише джмелі. Користь від джмелів дуже велика. Тому вони теж потребують людської уваги і піклування.

         Дізнавшись один про одного багато цікавого, бджілка і джмелик полетіли далеко за ліс виконувати кожен свою важливу роботу, але перед тим домовилися зустрітися ввечері.

         Перед заходом сонця, натомлені, але задоволені прожитим днем, бджоли і джмелі, примостившись на квітах і листках, розповідали безліч цікавих і веселих історій. Всі мешканці поляни уважно слухали і їх дзвінкий сміх лунав далеко по лісу.


Сініцева Лєна учениця 2- В класу

Вірш про дружбу!

З друзями усім ділись,

Привітним будь і не сварись,

Товаришам допомагай, в лиху годину  захищай,

Дружи завжди і поважай,

Коли хто бє ти захищай,

Дружи завжди і поважай,

Коли хто бє ти захищай,

Не бийся ти і друзів ти не бий.


Учениця 4-Г класу, Пантелей Марина


Два котики найкращі друзі

І живуть в одній сімї.

Вони ніколи не побються,

Бо знають, що друг

Допоможе в біді.

Учень 4-Г класу,Грибельник Владислав