Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Субота, 11.07.2020, 05:47                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність» План виховної роботи на 2016-2017 н.р.

І.Вступ

     Педагогічний  колектив закладу вбачає головну мету національного виховання в набутті молодим поколінням соціального досвіду, успадкуванні духовних надбань українського народу, досягненні високої культури міжнаціональних взаємин, формуванні у молоді незалежно від національної належності особистісних рис громадян Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури.

          Метою виховання є становлення громадянина України, патріота своєї країни, готового самовіддано розбудувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, здатного виявити національну гідність, знати свої обов’язки і права, цивілізовано відстоювати їх, сприяти громадянському миру і злагоді в суспільстві, успішно самореалізуватися  в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, носій культури.

  Мета виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

- забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;

- врахування вікових та індивідуальних особливостей школярів, особистісних новоутворень школярів, що передбачає вибір доцільного змісту, форм і методів та відповідних виховних технологій;

- закріплення широких соціальних мотивів громадянського обов’язку, необхідності приносити користь своїй державі;

- врахування соціальних мотивів,  які стають більш диференційовані і дійові за рахунок розширення контактів школярів з ровесниками і вчителями;

- виховання національної свідомості, любові до рідної землі, родини, свого народу, держави;

- формування  мовної культури, оволодіння і вживання української мови як духовного коду нації;

- виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

- забезпечення соціального захисту вихованців, їх психічного і фізичного здоров’я, вироблення спільно з учителями-предметниками, психологом, батьками оптимального режиму життя й організації навчання, створення сприятливого мікроклімату спілкування у класному колективі;

- залучення до здійснення виховного процесу батьків, організація сімейно-родинного виховання;

- спонукання зростаючої особистості до протидії проявам аморальності, правопорушень.

Аналіз виховної  роботи

по Решетилівській ЗОШ І ст.

за 2015-2016 н. р.

         Аналіз стану виховної роботи Решетилівської ЗОШ за 2015-2016 н. р. показав, що планування та практична реалізація завдань проводилась у відповідності до нормативно-правових актів, а саме: Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної програми патріотичного виховання громадян, національної програми правової освіти, Концепції громадянського виховання, Конвенції про права дитини і т. д.

         У минулому навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування учнів в системі соціального досвіду морально-етичного виховання.

         Пріоритетними напрямками були:

 • заходи по охороні здоров'я учнів;
 • робота з батьками;
 • превентивне виховання;
 • патріотичне виховання;
 • морально-етичне виховання.

Аналіз  виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, згідно з річним планом та планами класних керівників. Всі заходи були проведені в зазначені терміни і на достатньому організаційному та художньо-естетичному рівні.

З метою національно - патріотичного виховання було проведено слідуючи заходи:

- «День Гідності та свободи» ( 2 кл.);

- «Пам’яті вдячні нащадки» - лінійка, акція «Стежиною пам’яті» , «Напиши листа солдату» 

- конкурсно - розважальна програма «Козацькому роду нема переводу» ;

- творча майстерня «Маки»;

- малюнок на асфальті «Миру – мир»;

- перегляд навчального фільму «За єдину Україну»;

- вікторина «Державні та народні символи»;

- флешмоб «Молитва за Україну»;

 - благодійні акції «Ярмарка – продаж», «Допоможемо воїнам АТО», «Зігріємо солдата»;

- КВК «Т. Шевченко»»;

- конкурс малюнків «Моя країна – Україна» ;

         Згідно з річним планом у школі проводилася певна робота з формування здорового способу життя. Проведено ряд тижнів «Увага, діти на дорозі» (вересень), місячник протипожежної безпеки (січень), «За здоровий спосіб життя» (грудень).

         В ході тижнів було заплановано і проведено чимало заходів:

- вікторина «В країні Знаків»;

- «Загадки від Мудрійка»;

- зустріч з представниками поліції «Абетка пішохода»;

- конкурс малюнків «Дорога до школи» ;

- перегляд відеоролика «Увага! Вибухонебезпечні предмети!»;;

- виступ агітбригади «Ми - за здоровий спосіб життя»;

- рейди-огляди «Чистота – запорука здоров’я»;

         Формування здорового способу життя здійснювалось і через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань:

 • «Нумо, хлопці»;
 • «Веселі старти»;
 •  «Козацькі розваги»;
 • турніри з настільного тенісу, шашок, волейболу,  футболу;
 • тиждень спритності;
 •  Олімпійський тиждень;
 •  День здоров’я.

Формування морально-правової культури здійснюється під час проведення класних годин, а також і в позакласній роботі:

- бесіда з працівниками юстиції «Конституція України», «Право на імя»;

- виставка малюнків «Я маю право на освіту»;

- акція «З дитинства знай свої права»;

- вікторина «Наші права та обов’язки»;

- КТС «Тиждень дружби та добра».

З метою профілактики правопорушень ведеться наступна робота на початку року: проведено анкетування серед класних керівників з метою виявлення дітей, що можуть бути схильними до правопорушень.. Адміністрацією, психологом, класними керівниками проводиться індивідуальна робота з гіперактивними учнями, якомога більше учнів залучено до гуртків та до участі в класних і загальношкільних заходах. Питання дисципліни та вихованості учнів обговорювалась на м/о класних керівників та м/о початкових класів. Продовжуємо працювати над цією проблемою із громадсько-суспільними організаціями, а саме з Пащенком В.В. (оперуповноважений лейтенант поліції) , Гмирею Ю. А.( начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації).

Належна увага приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом року учні школи приймали участь у трудових десантах з покращення території школи. З профорієнтаційною метою проводилися заходи:

 • акція «Майстри рідного краю»;

-  екскурсія до художнього ліцею;

-  виставка «Сімейні реліквії;

-  бесіда «Світ професій» .

Проводиться робота з напрямку  екологічного виховання. Щорічно проходить акція «День довкілля», «Допоможемо птахам»; конкурс малюнків та фотографій на тему «Мій рідний край», «Зимова казка», «Осіння мозаїка».

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в участі різноманітних святах як «Свято рідної мови», День вчителя, Новорічні свята, «Осіння мить», Стрітення, свято 8 Березня, випускні свята, звіт школи.

В проведенні всіх заходів, свят, рейдів, конкурсів активну участь приймала рада Справ учнівського самоврядування. До шкільного життя залучаються батьки. Активно працюють батьківські комітети, шкільна Рада.

Плануємо у 2016-2017 н. р. продовжити  роботу з формування активної громадської позиції  й розвитку інтересів та здібностей школярів.

                                            II .  Загальна характеристика учнівського колективу Решетилівської  ЗОШ І ст.

В Решетилівській ЗОШ   І ступеня навчається 392 учні у 15 класах.

Соціальний склад учнівського колективу школи:

сиріт - 2

дітей з багатодітних сімей -  48, 176

малозабезпечених -31, 97

дітей афганців - 0

дітей чорнобильців - 12

інвалідів -  4

дітей які стоять на внутрішньошкільному обліку    -  0 

 

У позакласній роботі зайнято 345 учнів

 Шкільний вік є важливим у становленні особистості дитини, бо саме в цьому віці, враховуючи надбання довкілля та сімейного виховання, закладаються основи особистісного розвитку учнів початкової школи. Великі можливості у молодшому шкільному віці є для формування соціальних взаємин, що ґрунтується на принципі колективізму. Цьому сприяють спільні навчальні заняття, колективні ігри, праця.

Мотивація навчання у молодшому шкільному віці розвивається у декількох напрямках. Основними потребами дитини в початкових класах є: потреби спілкування з людьми, в емоційному контакті, визнанні,оцінці своїх дій та вчинків, виявленні власних позицій у ставленні до інших,світу, потреба у дружбі,товариськості, повазі особистості, у самоповазі, набутті нових знань та вмінь для пізнання довкілля.

 Виховання  школярів здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності як провідної шляхом внесення ціннісних складових у зміст навчальних предметів відведення належного місця «спільно-взаємодіючій діяльності» як на уроках, так і в позаурочний час, на виховних заняттях, заняттях за інтересами , гурткових заняттях.

   Формування ініціативної , здатної приймати рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування. Необхідною умовою розвитку учнівського самоврядування в школі є наявність єдиної мети, співробітництво вчителів і учнів. Успіху в роботі сприяє врахування організаційно-управлінських принципів: регулярна почергова змінність виборного активу; розширення реальних прав і повноважень органів самоврядування; доброзичлива вимога; конкретизація колективних творчих справ; створення умов для повного прояву і розвитку здібностей кожного члена колективу.

  Діяльність учнівського самоврядування, на відміну від інших видів діяльності, має свою специфіку, яка проявляється у врахуванні не тільки вікових та організаторських можливостей вихованців, але й інтересів колективу чи будь-якого  об'єднання

  Діяльність його скеровується на реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію позакласної роботи, на розвиток творчої самодіяльності, реалізацію їхніх прав та обов’язків.

                                      І.    Організаційна робота учнів загальноосвітньої школи

                   Зміст  роботи

Дата

1.

Зробити аналіз соціального стану учнівського колективу

До 15.09.

2.

Організувати  чергування по школі  вчителів та учнів.

До 15.09.

3

Провести роботу по залученню школярів до дитячих об’єднань за інтересами.

До 15.09.

4.

Залучати учнів до спортивних секцій: волейболу, футболу, баскетболу.

До 15.09.

5.

Продовжувати роботу по інформуванню школярів. Випуск шкільної газети

Постійно

6.

Щомісяця проводити робочі лінійки на яких підводити підсумки:

- Краще озеленення класу;

- Кращий санітарний стан класних приміщень

- Зовнішній вигляд учнів

Протягом року

7.

 Враховуючи традиції школи розробляти  необхідні методичні  рекомендації,  сценарії,  конкретні творчі справи учнівського колективу.

Постійно

8.

Залучати учнів  до предметних тижнів.

Протягом року

9.

Надати необхідну допомогу класоводам  та класним керівникам в організації та проведенні традиційних свят , вечорів дозвілля.

Зокрема:

 •  Свято Першого дзвоника «Шкільний дзвінок скликає нас»;
 • До Дня фізкультури і спорту - Велика вереснева спартакіада «Наша школа –велика спортивна сім’я ».
 • День вчителя «Учительська доля – висока зоря,запалена серцем, любов’ю зігріта».
 • День захисника Вітчизни
 • День Гідності та свободи  
 • Свято  Вишиванки
 • Новорічно-Різдвяні свята
 • День Соборності України 
 • День святого Валентина «Цей прекрасний дар кохання». 

День памяті Героїв Небесної Сотні

 • Шевченківський тиждень    
 • Екологічний тиждень       
 • День памяті та примирення
 • Останній дзвоник «Дзвони ж нам, дзвонику  останній».                             

 

 

 

 

до 01.09.

до 11.09.

 

до 06.10.

 

 

жовтень

листопад

листопад

13.12.-14.01.

січень

13.02.

лютий

березень

квітень

травень

травень

травень

 

10.

Залучати  учнів до екологічної акції «Створи красу і затишок»

вересень

11.

Операція «Увага!  Діти на дорозі!»

вересень

12.

Акція «Пам'ять»

жовтень-травень

13.

Акція «Подаруй бібліотеці книжку» - до Всеукраїнського дня  бібліотек.

вересень

 

14.

Операція «Вчитель не повинен бути самотній»- до Дня вчителя.

жовтень

15.

Всеукраїнська акція «Засвіти свічку» - вшанування пам’яті жертв голодомору.

листопад

16.

Акції - «Канікули», «Вулиця», «Вокзал».

протягом року

17.

Акція милосердя «Прояви турботу і обачливість»

 

протягом року

18.

Акція допомога дітям – підліткам «Спасибі –Ні!», «Не залишайтесь байдужим!»     (до Дня боротьби зі СНІДом)

Грудень

19.

Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця»

квітень

20.

 Природо-охоронна акція «Діти за збереження землі»

 (до Дня довкілля)

квітень

21.

Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках»

квітень

22.

«Посади дерево» - екологічний місячник

квітень

27.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Участь в районних та обласних

 • Фестиваль-огляд конкурс  «Веселка»;
 • «Срібний дзвіночок» ;
 • «Поетична весна»;
 • «До Ковіньки на хвилину, на веселу гуморину»

 

жовтень

квітень

березень

січень