Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Четвер, 24.09.2020, 09:26                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»17 грудня  членами екологічного гуртка « Краплинка » та за участю педагога – організатора Задорожної Н.Г. , керівника гуртка Коровіної В.О. ,  вчителя музики Василенко І.В.  було представлено інсценізацію на тему « Не рубай ялинку , краще гілочку прикрась » . Казкові герої Ялинка , Сніжинки , Шишкарик , Зайчик розповіли школярам чому необхідно берегти ялинки від вирубки .Вони також показали , як зуміли захистити Ялиночку від вередливої дівчинки Лізи та допомогли їй зрозуміти , що «Все живе , щоб жити , штучне – для прикрас .» Лісові мешканці закликали всіх дітей берегти природу , не нищити лісових красунь , а краще купити штучне деревце , або створити зимовий букет .


В далекій давнині Новий Рік пов'язували з весною - початком відродження природи; бо велося ще від давніх землеробських народів . На Русі до 1342 року було 2 Нових роки, один церковний - 1 березня, та громадянський - 1 вересня. Потім їх об'єднали та святкували до 1699 року разом -1 вересня. Цар російський Петро І видав наказ, за яким «Считать Новьій год не первого сентября, а с первого января сего, 1700 года.»                                                                           

Цей звичай Петро І вперше побачив в Німеччині. Ще з часів язичества давні германці уклонялися духам дерев. Вони вважали, що в ялині живе божество, яке охороняє все живе в лісі і рослини, і тварин. Тому вони прикрашали гілки ялини мисливськими трофеями та іншим, щоб улестити божество. Тепер ми розуміємо, звідки пішов звичай прикрашати ялину.                                                        

Першу новорічну ялину встановлено на початку 1600 року в Ельзасі, французькій провінції. З 1815 року Ялинки прикрашають  свічечками, а далі ялинковими прикрасами із скла.   

                                               

Одвіку в насінні ялини лежить шум лісу, не знає ялина, що це дар музикам. Назва її давньослав'янська й означає - колюча. Листки - хвоя, живе на дереві 5-7 років, а в місті лише 1-2- роки. Взимку листки- хвоїнки закривають продихи смоляними грудочками, щоб листки не загинули від надлишкового випаровуння під час морозів. Ялинка живе до 500 років. Це дерево, що прикрашає новорічні свята розповсюдилось по всьому світу із Східної Азії. В Прикарпатті дорогому гостю гілочку ялини, дарували в знак любові, добрих почуттів; в Латвії ялиною прикрашають браму дому нареченої, бажаючи їй  щастя, відданності.                                                                                                            

«Ель - помощник всех дел» - свідчили на Русі. Деревина йшла на будівництво суден, човнів. Із смоли одержували ладан, що замінював дорогий заморський ладан. Внутрішня частина кори вживалась як домішка до муки; хвоя та весняні пагони йшли на приготування екстрактів для цілющих ванн. Та все це дрібниці в порівнянні з тим, що з деревини виготовляють папір, штучний шовк, пластик. Ялина - дерево, що співає. Для виготовлення корпусу скрипок, віолончелей береться деревина так званої резонансної ялини .                                                     Сосна - найдавніша лікарська рослина. Хвоя входила до складу компресів 5 000 років тому - про це розповідали написи на глиняних таблицях, знайдених при розкопках шумерських міст. В давньому Єгипті смола входила до складу бальзамуючих розчинів, які ще й досі не втратили бактерицидних властивостей (через ЗОООроків). В Греції та Римі сосну використовували для лікування простудних захворювань, лікування ран. Сосна - прародителька наших лісів, її маленьке брунатне насіннячко поступово розповсюдилось по пісках вздовж річок, створюючи бори, тайгу. Саме й ім'ям назвали велику родину соснових, до якої належить ялина, сосна, смерека, модрина, кедр, ялиця. Рід сосна тільки на Україні має 17 представників, з понад ста видів, які існують у світі.    Зараз ми вам розкажемо про те , як і на свято оселю прикрасити і ялинки зберегти .

Деякі види композиції прийшли до нас із Західної Європи і стали популярними у наших співвітчизників саме як прикраси до Нового Року.

Оздоблення подарунків.

1. Віночками

2. Гілочками

3. Гронами шишок

4. Дзвонами і дзвіночками

5. Поворозками, стрічками на кінцях яких закріплені шишки, зірки, кульки, дрібні іграшки із «Kinder-surprise».

Просимо вас взяти активну участь і у виставці – конкурсі « Не рубай ялинку – краще гілочку прикрась» , яка буде проходити у школі   20 грудня .