Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Субота, 11.07.2020, 06:01                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність» 

Характер людини — що ж це?

Вчені психологи характером називають індивідуальне поєднання тих властивостей особистості, які проявляються у вчинках людини і визначають її ставлення до навколишнього середовища.

У перекладі з грецької слово «характер» — Charakter — означає«відбиток», «карбування». Вже з самої назви видно, що в усі століття характер розглядався як стійка система особливостей. особистості людини, такий своєрідний внутрішній стержень, на який, як кільця, нанизуються інші властивості.

Характер тісно пов’язаний із темпераментом людини та її здібностями. У якійсь мірі темперамент є однією зі складових частин характеру, тому що обумовлює форму прояву реакцій людини,динаміку її психічних процесів.

Типи темпераменту, як правило, успадковуються дитиною від одного із батьків. Але темперамент це лише база для виховання різних рис характеру. Наприклад, можна виховати наполегливість і у холерика, і у флегматика, але проявлятися вона буде в активності в одного і методичній роботі в іншого.

Поняття здібностей теж входить у визначення характеру. Наприклад,розвиваючи здатність до праці, ми одночасно розвиваємо працьовитість як рису характеру.

Характер не є природженою і незмінною властивістю, він формується під впливом життєвого досвіду, виховання, навколишнього середовища.

Є галузь психології,присвячена вивченню характеру людини. Вона називається характерологія. В окрему дисципліну характерологія виділилася не так давно, але вже в давні часи робилися спроби вивчення і прогнозування характеру людини, наприклад, вивчення впливу імені людини на її характер,підбір сприятливих сполучень імені та по - батькові. Фізіогноміка — вчення про зв’язок зовнішності людини і її характеру. Навіть графологію, науку, яка встановлює зв’язок почерку людини і її характеру, теж можна віднести до характерології.

Як правило, нові риси характеру найбільш швидко і повно проявляються в людині, якщо схожі вони вже з існуючими.

Пам’ятайте!

Змінюватися ніколи не пізно. Людина завжди може змінити риси характеру,які їй не подобаються. Для цього існують безліч методик, але всі вони базуються на одному: бажання змінитися повинно бути внутрішнім і усвідомленим.

Гарним помічником у зміні характеру стане систематичний підхід.

Випишіть на окремий листочок риси характеру, від яких ви хочете позбутися. Навпроти кожної риси напишіть, в чому вона проявляється. Знаючи це, вам буде легше контролювати себе і не допускати неприємних для вас вчинків. Характер людини створюється довго, позбуватись неприємних рис складно, це вимагає кропіткої і тривалої праці. Але це можливо і особливо складним є перший тиждень. Коли контроль над проявом «темної» сторони вашого характеру перейде у звичку, стежити за своєю поведінкою стане значно легше. І дуже скоро те, що вам не подобалося у вашому характері, перестане ускладнювати вам життя і спілкування з близькими.

Наприклад, вашою негативною рисою є гнів. Вона проявляється в тому, що ви, не дослухавши співрозмовника, встигаєте нагрубіянити йому. Вам варто почати контролювати свої дії: спробуйте дослухати співрозмовника до кінця, порахуйте до п’яти або десяти, перш ніж сказати різке слово.

Також добрі результати у зміні свого характеру дає зразок для наслідування. Вибравши якийсь зразок (ним може бути як реальна, так і вигадана особа), ви починаєте рівнятися на нього. І питаєте себе, як би він вчинив на вашому місці. Копіюючи бажану манеру поведінки, ви також будете виробляти у себе правильні звички і мінімізуєте прояви негативних рис характеру. Тут ми зробимо лише таке зауваження: не намагайтеся скопіювати поведінку в точності, як вона є. Та й навряд чи у вас це вийде. Потрібно розуміти, що ви по-своєму індивідуальні, а тому будь-яка риса буде проявлятися зі своїм властивим тільки для вас відтінком.

Неважливо, якою системою виправлення себе ви скористаєтеся. Важливо,щоб ви щиро хотіли змінитися на краще, тоді для вас не буде нічого неможливого.Пам’ятайте, що немає межі досконалості, розвивайте в собі все найкраще, бажаємо успіхів !