Ви увійшли як Гость | Група "Гости"
Головна Мій профіль Вихід RSS Четвер, 24.09.2020, 09:32                                   

«Школа сприяння здоров’ю: Гармонія. Партнерство. Родинність»19 квітня учні 2-В класу побували на екскурсії у м.Полтава . Спочатку відвідали музей дальньої і стратегічної авіації . Музей було відкрито у 2007 році .

До експозиції увійшли стратегічні літаки-ракетоносці Ту-160 та Ту-95МС, а також дальні літаки-ракетоносці Ту-22КП і Ту-22МЗ. Усі вони були носіями ядерної зброї.Представником винищувальної авіа­ції є літак Су-15ТМ, транспортної авіації — літаки Ан-26 та Ан-2, і учбово-бойовий -Ту-134УБЛ.На музейних майданчиках вистав­лені макети авіаційних бомб різних калі­брів, які застосовувались у дальній авіа­ції, розміщується підземний (запасний) командний пункт важкої бомбардуваль­ної авіаескадрильї часів «холодної ві­йни», пам'ятний знак на честь 100-річ-чя від дня народження Ю. В. Кондратюка (О. Г. Шаргея) — видатного вченого ракетно-космічної галузі. Діти мали змогу пінятися на борт літака , побувати у кабіні пілота .


Потім наша екскурсія продовжилася у Полтавському краєзнавчому музеї .

Полтавський краєзнавчий музей є одним із найвідоміших символів Полтави. .Тут ми ознайомилися з історією Полтавського краю у найдавніші часи в експозиції відділу археології  та із захоплюючим світом природи рідного краю у природничому відділі .


Потім провели цікаву екскурсію до музею пожежників управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Полтавській області .Учні  оглянули єдину в місті постійно діючу пожежно-технічну виставку, яка розповідає про історію сьогодення нелегкої праці пожежника й ознайомилися з передовим досвідом в пожежній галузі, з пропагандою бойових і трудових традицій пожежної охорони.


Цікаво пройшла і екскурсія до ботанічного саду , де під скляним дахом оранжереї водночас розмістилися «полтавські» тропіки, субтропіки та пустеля. Колекція засушливих районів Землі представлена рослинністю Африки та Південної Америки. Численні кактуси з яскравими плодами та юкки серед кам’яних брил імітують пустелю, агави викликають зацікавленість зовнішнім виглядом і біологічними властивостями.Не менш цікавою є група рослин — представників субтропіків: рожево-білі олеандри, мирти, гібіскуси, цифомандри.Колекція тропіків широко представлена мешканцями дощових лісів — фікусами, велетенськими ліанами. Над міні-басейном розкинулись зарості циртоміума дворядного та гігантської ліани монстери делікатесної. Добре акліматизувалася в оранжереї і драцена, або драконове дерево, представлене декількома видами. Над усім цим здіймаються велетенські пальми заввишки до 10 метрів, фінікові пальми з плодами і віяльні — ерітерія, сабаль, трахікарпус з ароматними суцвіттями. Колекція рослин в оранжереї постійно поповнюється новими видами. Тут ми змогли придбати паростки рослин та квітів.


Дуже сподобалась  і зустріч  із кінологами та  їх вихованцями .Ні в які матеріальні цінності не можна перевести те, що дає собака людині. З давніх-давен він надійно охороняє наше житло, допомагає в роботі. А ще собака наділений чудовою й цінною якістю: пам’ятає добро й залишається вірним своєму господареві до останнього.
Завдяки вродженому тонкому нюхові, податливості в дресируванні собаки давно зайняли гідне місце в правоохоронній діяльності людини. Активно використовуються вони й у службово-розшуковій роботі Полтавської обласної міліції.


Розплідник службових собак при УМВС України в Полтавській області розпочав свою історію згідно з наказом МВС України від 2 квітня 1994 року
. А з 2004 року цей підрозділ став називатися кінологічним центром. Нині по всій області в ньому трудиться 43 працівники, із них 17 — безпосередньо в Полтаві. Одним із головних завдань підрозділу є розвиток службового собаківництва, його ефективне функціонування з метою кінологічного забезпечення оперативно-службової діяльності міських та районних органів за напрямками роботи з використанням службових собак у розшуку по слідах; патрульно-постовій, конвойній, вартовій службах; одорологічній експертизі; пошуку в завалах людей та трупів; вибухівки, вибухових пристроїв, вогнепальної зброї; наркотиків, наркотичної сировини та прекурсорів. Разом зі своїми службовими собаками працівники кінологічного центру з 2000-го до 2008 року виконували почесну миротворчу місію в Косово у складі спеціального кінологічного підрозділу. Спільно з підрозділами ООН полтавські кінологи неодноразово брали участь у спеціальних операціях, де на практиці застосовували вміння та навички роботи з пошуку й виявлення наркотичних та вибухонебезпечних речовин, а також забезпечували охорону громадського порядку. Працівники з теплотою й любов’ю ставляться до своїх чотириногих друзів, називають їх ласкаво «собачки». Ті ж у свою чергу віддячують господарям безвідмовною й відданою службою.